Jak si vybrat relaxační křeslo

Jak si vybrat relaxační křeslo polohovacíElektricky polohovatelná relaxační křesla se běžně využívají v domácnostech, rekreačních střediscích i domovech pro seniory. Nabízejí velmi příjemný relax s možností napolohování do Vám vyhovující polohy. Polohovací křeslo je místo, kde si odpočinete, uvolníte se, zafandíte svému oblíbenému týmu ve fotbale či hokeji, přečtete si knihu atp.

Relaxační křesla jsou rozměrově stejná jako klasická křesla dodávaná k sedacím soupravám. Mají podobný design i stejný výběr materiálů. Relaxační křesla jsou podstatně pohodlnější než křesla klasická. Hlavní rozdíl mezi relaxačním a klasickým křeslem je ve funkčnosti a použití.

Křesla si pořizujeme do svých domácností právě kvůli pohodlí během sezení. Není možné sedět u televize na kancelářské nebo klasické židli, zamezili bychom tak správnému odpočinku a tělo by bylo v neustálém napětí.

Křesla polohovací a relaxační jsou daleko větší a mohutnější než kancelářské židle. Hlavním cílem polohovacích křesel je pohodlí a komfortnost během sezení.

Hovoříme-li o komfortu, polohovací křesla jsou plně přizpůsobitelná Vašim potřebám a Vaší poloze. Jistě všichni známe ten pocit, kdy sedíme na pohovce či sedačce a musíme se každou chvíli vrtět a posouvat, protože nejsme schopni najít tu správnou polohu, ve které bychom si řádně odpočinuli. U našeho polohovacího křesla se již nemusíte přizpůsobat Vy, naopak křeslo se dle Vašich pokynů přizpůsobí Vám.

Polohovací křesla mají různou tvrdost dle typu a provedení polstrování. Před koupí si je třeba uvědomit, zda Vám více vyhovuje tvrdší nebo měkčí sezení.

Druhy polohovacího mechanismu

Před výběrem je třeba zvolit vhodný polohovací mechanismus. Křesla se rozdělují na modely s manuálním mechanismem, s elektrickým synchronizovaným mechanismem a na nezávisle elektricky ovládané křesla. Jednotlivé mechanismy jsou dále rozšířeny o naklápěcí i otočné funkce.

  • Manuální mechanismus - Jedná se o mechanicky polohovatelná křesla, kdy k polohování dochází vlastní tíhou. Zatažením za páčku, která se nachází na boku křesla, se nadzvedne opěrka nohou. S touto opěrkou můžete následně mírným tlakem volně pohybovat směrem dolů. Stejným pohybem, tedy slabým tlakem, lze polohovat také zádovou opěrku.S tímto mechanismem mohou mít problém obzvláště osoby se sníženou pohyblivostí.
  • Elektrický mechanismus synchronizovaný - Elektrické polohování křesla je řízené pomocí dálkového ovládání. Křeslo se polohuje prostřednictvím pístů. Synchronizované polohování znamená, že zádová opěrka a opěrka nohou se polohují současně. Křesla mohou mít i funkci pro usnadnění vstávání a nasedání.
  • Nezávisle elektrický mechanismus - Elektricky polohovatelné křeslo je vybaveno dálkovým ovladačem. Ovládání opěrky zad je nezávislé vůči podpěrce nohou. Tato křesla jsou vybaveny i funkcí pro usnadnění nasedání a vstávání. Poloha pro usnadnění nasedání probíhá tím způsobem, že stiskem tlačítka se křeslo začne zvedat a pozvolna naklápět. Ke křeslu se postavíte zády, mírně se pokrčíte v kolenou a sednete si. Stiskem druhého tlačítka se křeslo pomalu polohuje i s Vámi zpět do výchozí polohy klasického sedu. Pro nasedání a vysedání nemusíte vydávat žádnou energii.

    Nezávislé polohování u relaxačních křesel

Volba materiálu:

Námi dodávané křesla jsou vyrobena z kvalitní syntetické kůže s větší odolností proti opotřebení. Syntetická kůže je velmi elegantní, jemná, příjemná na dotek a snadnější na údržbu. Látkový potah je náročnější na odstraňování nečistot.

Velikost křesla:

Křesla se rozdělují podle velikosti. Dle postav doporučujeme následující modely:

  • Relaxační křeslo MD-17: tvrdší sedák, měkké polstrování, vhodné pro vyšší a užší typy postav
  • Relaxační křeslo MD-18: tvrdší sedák, tvrdší polstrování, vhodné pro střední výšku a nejširší postavy, hodně odkládacích prostorů, držáky na pití
  • Relaxační křeslo MD-28 Ušák: tvrdší sedák, měkké polstrování, vhodné pro střední výšku a nejširší postavy, křeslo typu ušák, hodně odkládacích prostorů, držáky na pití
  • Relaxační křeslo MD-39: tvrdší sedák, tvrdší polstrování, vhodné pro nejvyšší a širší postavy