Čištění a údržba relaxačního křesla

Základní pravidla pro čištění a údržbu relaxačních křesel

  • Relaxační křesla neumisťujte k radiátorům a jiným zdrojům tepla. Dbejte minimální vzdálenosti mezi křeslem a tepelným zdrojem nejméně 40cm.
  • Relaxační křesla chraňte před přímým slunečním světlem.
  • Udržujte křeslo bez prachových částic. Křeslo můžete vysát, případně přetřít bavlněným hadříkem.
  • Mechanické ústrojí relaxačního křesla je bezúdržbové, písty není třeba mazat ani jakkoliv čistit.

Čištění kůže:

Při čištění a impregnaci kůže používejte pouze prostředky určené pro údržbu kůže. Použití jiných prostředků může kůži znehodnotit i jinak poškodit. Nepoužívejte chemické látky, rozpouštědla a ředidla. Křeslo pravidelně zbavujte prachu a ostatních nečistot. Vylité tekutiny okamžitě odstraňte savým hadříkem. 

Syntetická kůže/ koženka:

Vylité tekutiny, skvrny a jiné nečistoty okamžitě odstraňte mokrým hadříkem. Při větších skvrnách můžete použít mýdlový roztok v kombinaci s vodou. Při použití mýdlového roztoku nejprve vyzkoušejte čištění na skrytém místě, nejlépe na zadní straně výrobku. Nepoužívejte chemické látky, rozpouštědla a ředidla.

Čalouněné potahy/ textilie:

Čalounění pravidelně vysávejte. Rozlité tekutiny ihned odstraňte z potahu savou houbičkou. Ošetřené místo nechte po vyčištění uschnout. Skvrny odstraňujte jemnými pohyby, aby nedošlo ke třepení čalounění. Při čistění používejte vodu s mýdlovým roztokem. Nepoužívejte agresivní čistící prostředky, chemické látky, rozpouštědla a ředidla.

Zásady prodloužení životnosti:

  • Nesedejte na jiné části relaxačního křesla, kromě sedáku. Nesedejte na opěradla ani zádovou opěrku.
  • Neskákejte po relaxačním křesle.
  • Křeslo posouvejte po kolečkách bez zátěže.
  • Dbejte zvýšené opatrnosti při polohování křesla, aby se kabel dálkového ovládání nedostal ani nezamotal do zvedacího mechanismu a nedošlo tak k přeskřípnutí kabelu, případně jeho vytržení ze zásuvky pod křeslem.
  • Při dlouhodobém sezení mějte křeslo dosedlé na zem, tedy v základní poloze. Tuto polohu poznáte tak, že při delším stisku tlačítka pro zvedání nohou se podnožka mírně pohne.

Relaxační křesla ze syntetické kůže obsahují více švů a celkově potřebují více šití - narozdíl od textilních materiálů. Dodržováním těchto zásad prodlužujete životnost Vašeho výrobku.